Strona 332 z 357 PierwszyPierwszy ... 232282322330331332333334342 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 311 do 3 320 z 3561

Wątek: W czym nosic sprzet?

  1. #3311
    Uzależniony Awatar pawciolbn
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    42
    Posty
    653

    Domyślnie

    Z braku laku i farby na dodrukowanie kasy poszedłem po kosztach i w ramach cięć zakupiłem Camrock Tank X60. Pokrótce...

    PLUSY:
    + duża - mieści się wszystko co w stopce (pierwsza linijka) w układzie: 1 body+grip+24-105, drugie body+grip "gołe", szkła z "poprawnie" założonymi osłonami P/S, z wyjątkiem 1357 (stoi pionowo),
    + bardzo dobry materiał - nie wnikałem dokładnie w skład - gdzieś mam metkę (jakiś nylon pewnie), w każdym razie kubek wody wylałem i do środka nie nakapało (a co, taki jestem szaaaloony.. )
    + mocny pasek z metalowymi klamrami,
    + klasyczne wykończenie środka, materiał dobry trwały,
    + pokrowiec AW
    + mocowanie poziome na statyw
    + duża kieszeń z przody na gadżety - do komory głównej wsadziłem dwie ładowarki jeszcze z kablami do obu puszek, do przedniej komory weszło 6 filtrów 58mm, zapasowe komplety Aku do puszek i lampy, jakieś czyścidełka,
    + otwierana "od siebie" + dodatkowe klamry spinające klapę do korpusu - nie rozchodzi się zamek przy podnoszeniu całego pakunku

    MINUSY:
    - tragiczny materiał na rzepy w środku, zarówno część z "pazurkami", jak i materiał, do którego rzepy mają się czepiać - bardzie się to nie przesuwa bo sprzęt blokuje niż rzepy trzymają się ścianek, chociaż nie odpadają jak muchy,
    - nie obszyte zamki, ale solidnie spasowane i górna klapa zachodzi na cały korpus, więc nic nie podcieka,
    - może się jednak okazać za mała na taką ilość sprzętu, a to tylko za sprawą... lipnej konfiguracji... ścianki są na tyle wąskie, że można torbę przedzielić tylko na połowę wzdłuż, główna ścianka działowa jest wysokości prawie całej torby, co uniemożliwia poprawne umieszczenie body+grip z 135L i poprawnie zamontowaną P/S - po prostu jest za wysoko i jednocześnie za wąsko... musiałem się nieźle nagłowić by to skonfigurować i jak mi przyjdzie ponownie to robić to chyba ją sprzedam
    - spód torby mógłby byc solidniejszy...

    Ogólnie polowałem na Defendera 210/220. Jednak po przymiarkach musiałbym w 220 wpakować wszystko w główną komorę i grzebać. Sama torba jest lżejsza od 220 Hamy, ale chyba mniej solidna, co nie oznacza, że tandetna. Z calym asortymentem waży swoje, ale nic nie pęka i się nie urywa.
    Przede wszystkim ja szukałem torby do przewożenia/przenoszenia na krótkie dystanse sprzętu - na ślub etc. Nie zamierzam z nią zdobywać Śnieżki czy przemierzać mazurskich jezior - po to mam plecak. Oszczędzone pieniądze mogę władować w coś innego.
    Ja polecam tym, którzy szukają torby w podobnym celu - żeby sprzęt leżał w jednym miejscu, do przewożenia/przenoszenia etc. Jest solidna i skromna. Mi się w niej podoba ogólne wykonanie i pakowność. Największy minus to niestety problem z racjonalną konfiguralnością, bo jakoś idzie to ogarnąć ale od obiadu po kolację nie robiłem nic innego jak tylko szurałem rzepami i głowiłem się..
    Ja polecam.
    5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

  2. #3312

    Domyślnie

    witam
    właśnie zakupiłam swoją pierwszą lustrzankę Canona 1000d i szukam torby. poszukuję czegoś dla kobiety czyli stosunkowo małą, ale na tyle dużą aby zmieścić aparat bez odkręcania obiektywu (narazie mam tylko KITowy), bez zbędnych udziwnień w postaci niezliczonych kieszeni zewnętrznych, nie jestem przekonana do torby typu COLT bo mam wrażenie, że wystarczy "puknąć" i uszkodzić obiektyw.
    większość toreb ma szerokość 112 mm czy to wystarczy?? bo Body ma szerokość 126,5mm. w związku z tym nie wiem czy się zmieści.

    P.S. kolor nie musi być kobiecy :P

  3. #3313
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konatala Zobacz posta
    witam
    właśnie zakupiłam swoją pierwszą lustrzankę Canona 1000d i szukam torby. poszukuję czegoś dla kobiety czyli stosunkowo małą, ale na tyle dużą aby zmieścić aparat bez odkręcania obiektywu (narazie mam tylko KITowy), bez zbędnych udziwnień w postaci niezliczonych kieszeni zewnętrznych, nie jestem przekonana do torby typu COLT bo mam wrażenie, że wystarczy "puknąć" i uszkodzić obiektyw.
    większość toreb ma szerokość 112 mm czy to wystarczy?? bo Body ma szerokość 126,5mm. w związku z tym nie wiem czy się zmieści.

    P.S. kolor nie musi być kobiecy :P
    konatala pisałam o tym kilka postów wcześniej. Z "kobiecych" fasonów znalazłam jeden interesujący na polskim rynku - KATA focus Q, mieści body z gripem + dodatkowy obiektyw+lampę + kilka kobiecych akcesoriów. Jest też mniejsza wersja tej torby, nie pamiętam nazwy, ale znajdziesz na pewno w necie. A z takich super kobiecych toreb pooglądaj sobie tutaj :

    http://blog.veralana.com/2010/01/05/...te-camera-bag/

  4. #3314
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    163

    Domyślnie

    Tamrac System 3 5603 vs. Tamrac System 6 5606

    Co byście wybrali? 40zł różnicy ale może nie warto?

    Na początku pisałem o plecaku jednak po chwili namysłu biorę torbę, tylko którą?

    To co w stopce + 28 f/1.8 i zapasowe miejsce na jeszcze jeden obiektyw

  5. #3315
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie

    Witam też mam pytanie.

    Jest jakiś godny plecenia plecak?
    Wymagania:

    - mocowanie na statyw.
    - cena max 150zł
    - miejsce na 3 obiektywy w tym jedno tele 300mm.

  6. #3316
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yakuza144 Zobacz posta
    Tamrac System 3 5603 vs. Tamrac System 6 5606

    Co byście wybrali? 40zł różnicy ale może nie warto?

    Na początku pisałem o plecaku jednak po chwili namysłu biorę torbę, tylko którą?

    To co w stopce + 28 f/1.8 i zapasowe miejsce na jeszcze jeden obiektyw
    ja się sewgo czasu zastanawiałem nad Tamrac System 6 5606
    ale ostatecznie wygrał Lowe ProMag II z dopiętym LC i Puchem 60 daje więcej możliwości a jak nie biorę całego sprzętu to i torba mniejsza po odpięciu dodatków

  7. #3317
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    163

    Domyślnie

    Trochę nie ta półka cenowa

  8. #3318
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    wiem, ale jak mi się coś urwie, porwie, zepsuje, to dostaję nową

  9. #3319

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie plecaka benro b 200, co sadzicie o mocowaniu statywu z boku, czy to jest wygodne rozwiązanie na rower?
    może macie jakieś lepsze propozycje? najlepiej tańsze i takiej jakości jak wyżej wymieniony :P

  10. #3320
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Ja mam w Alphie z boku i przy tym statywie co mam, czyli chińczyk jest spoko. Ale przy jakimś konkretnym może to być już odczuwalne.

Strona 332 z 357 PierwszyPierwszy ... 232282322330331332333334342 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •